Všem zákazníkům říkáme, že investice do nerezové láhve se vrátí po pár měsících.

Pojďme si to přepočítat:

Cena láhve je podle velikosti 500 - 1000 Kč, cena pitné vody z vodovodu je cca 1,50 Kč na 1l.

Pokud si kupujete pravidelně vodu v PET láhvi (ze zdravotního hlediska je ideální čistá, neperlivá), zaplatíte u 1,5l láhve kolem 22 Kč/l, u 0,5l láhve je cena kolem 22 Kč/l. Za 50-70 dní při koupi 1,5l láhve (resp. 20-30 dní při koupě 0,5l lahve) se Vám investice do nerezové láhve vrátí. Pak už jen šetříte. Za rok od koupě láhve tak můžete ušetřit až do 7500 Kč. Navíc získáte vždy chladnou vodu během celého horkého dne, jelikož termoláhev udrží nápoj studený i 24 hodin.

Nerezové láhve zvládnou toho opravdu hodně a při dobré péči vydrží roky. Moje nejstarší láhev má už úctyhodných 9 let a stále udržuje nápoj v požadované teplotě.

A co byste měli udělat Vy, abyste se těšili své láhvi stejně dlouho?

1. výběr láhve: Nerezové láhve s lesklým povrchem se při nešetrné manipulaci zvyknou poškrábat. Předejít tomu můžete vložením láhve do ochranného textilního nebo neoprenového obalu. Pokud víte, že láhve budou vystaveny nešetrnému zcházení, upřednostněte láhve bez povrchové úpravy (stříbrné) nebo láhve s odolným povrchem.

Nerezová láhev

2. Láhve nedávejte do myčky nádobí. Nejsou na to přizpůsobeny a přestali by izolovat.

3. Pravidelná údržba láhve - po každém použití láhev vypláchněte čistou vodou, skladujte otevřenou. Předejdete tak množení plísní a bakterií, zatuchnutí láhve.

Nerezové láhve - údržba

4. Výjimečná údržba láhve - láhev čas od času vyčistěte pomocí horké vody a kyseliny citrónové. Do láhve nasypte kyselinu citrónovou, zalijte vařící vodou a nechte působit pár hodin. Potom láhev vyčistěte pomocí kartáče. Takovou údržbu stačí provést jednou za dva tři měsíce. Pokud však v láhvi nosíte slazené nápoje, doporučujeme toto čištění alespoň jednou týdně, jelikož cukr podporuje množení bakterií.

5. Víčko láhve rovněž pravidelně oplachujte. Pokud se poškodí, můžete si u nás koupit náhradní víčko.

 Při dodržení těchto pár bodů vám láhev bude dobře dlouho sloužit.